exams

آزمون GMAT نمایشگاه کار

مرحله 1 از 3 - بخش اول: منطقی

33%
  • 1. مدیر: "سال گذشته در بخش فروش شرکت، فروشندگانی که میانگین میزان سفر کاریشان (به کیلومتر) در هر هفته بیشتر بوده است، بیشترین میزان فروش را نیز داشته اند. بنابراین باید سریعا فروشنده ها را وادار کنیم میزان سفر کاریشان در هر هفته را افزایش دهند."
  • 2. دانشمندان اغلب گربه سانان معاصر را به منظور درک رفتار و سبک زندگی اجداد منقرض شده آنان مطالعه می کنند. این روش مطالعه چندان قابل اتکا نیست. زیرا محیط زندگی گربه سانان از گذشته تا کنون یکسان نبوده و گربه سانان در معرض محرک های محیطی متفاوتی قرار داشته اند. محیط زندگی گربه سانان که الان مورد مطالعه قرار می گیرند به دلیل جنگل زدایی و گسترش زندگی شهری متفاوت از گربه سانان گذشته بوده و گربه سانان معاصر به شدت متاثر از این قضیه هستند.
  • 3. بر اساس یک طرح قانون مالیاتی جدید، دانشگاه هایی دولتی ای که از استان خود دانشجو جذب کنند، از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد. هدف این قانون تشویق این دانشگاه ها به جذب تعداد بیشتری از دانشجوها از استان مربوط به خود است. قانونگذاران حامی این قانون معتقدند که این قانون نه تنها باعث افزایش سطح تحصیلات دانشجویان بومی استانها می گردد بلکه یک حمایت مالی از دانشگاه های دولتی نیز به شمار می رود.
  • 4. در نواحی خاصی از امریکای جنوبی کمبود ویتامین A یک مشکل جدی در حوزه سلامت، به ویژه در میان کودکان، به شمار می رود. در این نواحی دانشمندان به دنبال بهبود این وضعیت بوده و کشاورزان را تشویق به کاشت نوع خاصی از سیب زمینی شیرین به اسم SPK001 می نمایند. این نوع سیب زمینی منبعی غنی از بتاکاروتن است که در بدن تبدیل به ویتامین A می گردد. این پروژه شانس بسیار بالایی برای موفقیت دارد زیرا سیب زمینی شیرین بخش مهمی از سبد غذایی مردم منطقه را تشکیل می دهد و گونه هایی که فعلا کاشت می شوند بتاکاروتن بسیار کمی دارند.
  • 5. هرچه به هسته زمین، که از آهن تشکیل شده، نزدیک می شویم، فشار افزایش پیدا می کند. به دلیل اینکه دمای ذوبِ آهن با افزایش فشار افزایش پیدا می کند، هسته درونی زمین جامد و هسته بیرونی آن مایع است. دانشمندان می توانند دمای ذوبِ آهن در هر مقدار از فشار و همچنین میزان فشار در هر عمقی از زمین را اندازه گیری کنند. بنابراین دمای واقعی در مرز میان هسته درونی و بیرونی زمین را می توان تعیین کرد زیرا .................................... .
  • 6. یک صاحب نظر موسیقی می گوید:
    "تعداد موسیقی دانانی که موسیقی کلاسیک را مطالعه می کنند در حال کاهش است که این امر باعث کاهش احتمال روی آوردن افراد با استعداد در موسیقی کلاسیک به این نوع موسیقی شده است. در نتیجه شنوده هایی که اجراهای کنونی موسیقی کلاسیک را می شنوند از آن لذت نبرده و به آن علاقه مند نمی شوند و به این دلیل به دیگر ژانرهای موسیقی روی می آورند. بنابراین برای بهبود محبوبیت و افزایش تعداد علاقه مندان به موسیقی کلاسیک می بایست موسیقی دانهای جوان بیشتری را تشویق به ورود به این حوزه کنیم."
  • 7. شواهد به دست آمده از بسیاری از نظریه های رهبری در سازمانها نشان می دهد که رهبرها بر روی موفقیت تیم تاثیر می گذارند نه موفقیت افراد به صورت مجزا. بنابراین بررسی تاثیر ویژگی های سرپرست بر روی نگرشهای کارکنان تحت سرپرستی فایده ای ندارد. در واقع بررسی اثربخشی رهبری باید در سطح گروه انجام شود نه سطح فردی.